Неотел го претстави neoTV – телевизија која може да се гледа каде и да сте


Неотел е еден од телеком операторите кои функционираат на целата територија на Македонија. Познат по квалитетот и иновативноста на своите производи, сепак работеше со еден може да се каже недостаток, за целосно да ја заокружи својата понуда. Од почетокот на овој месец како дел од понудата на Неотел влегува и телевизијата, а производот е познат под името neoTV. Со вклучување на neoTV, корисниците добиваат избор на целосен, односно пакет со три сервиси на една претплата. Не би го нарекле Неотел операторот познат по иновативноста, ако ова не беше случајот и со нивниот најнов производ, neoTV. Се работи за телевизија која се пренесува преку интернет протоколот, односно IPTV, со што се овозможени сите најнови функции достапни за една модерна ТВ платформа. Она што го разликува neoTV од останатите понуди на пазарот се бројни карактеристики на сервисот како и можности кои се отвараат благодарение на технологијата која се користи. Уредот којшто се добива за гледање на телевизијата работи на основа на Android TV ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот телекомуникациски пазар доби нов мултифункционален домашен оператор - интеркативна телевизија Нео.тв. Со уредот на Неотел на модерен начин ќе може да се следат сите домашни и најактуелните странски тв канали. Покрај традиционалното гледање на телевизија со neoTV може да се следат програмите каде било на таблет и на смартфон. Уредот е истовремено телевизор, телефон и комјутер. - NeoTV сите бенефити од IPTV како паузирање, премотување, снимање на програмата во живо, родителска контрола и др. освен што може да ги користите на вашиот телевизор достапни ви се и на сите останати уреди (смартфон, таблет или компјутер).neoTV уредот има Android оперативен систем со кој преку Google Play Store можете да ги симнете вашите омилени апликации од вашиот смартфон и таблет и да ги користите на вашиот телевизор.Со neoTV уредот за гледање ТВ добивате буквално мини компјутер преку кој со самото вклучување на тастатура и глувче можете да сурфате, гледате видеа на Youtube, праќате електронски пораки или пак да ...
| | веќе видена | слични

LastPass, познатиот сервис за лозинки, оваа недела претстави нова апликација којашто е наменета за користење со сервисите кои овозможуваат дво-факторска автентикација при најавувањето. Наречена LastPass Authenticator, апликацијата е веќе достапна за повеќето мобилни платформи, односно за Android, iOS и Windows Phone, па можете да ја симнете преку соодветните продавници за апликации. Оваа апликација, како и другите вакви (Google Authenticator, Microsoft Authenticator), работи преку прикажување на 6 цифрен код којшто се внесува при најавување на сервисот којшто поддржува дво-фактурска автентикација. Предноста на LastPass е во користењето на апликацијата со LastPass сервисот. Наместо најавување со внесување на кодот, на LastPass може да се најави преку одобрување на најавувањето преку известување кое го испраќа LastPass Authenticator апликацијата, со што најавувањето значително се олеснува. Овој начин на најавување преку известување сепак е достапно само за LastPass, па другите сервиси може да се користат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 390 | | | веќе видена

Семејството Шаулиќ денес, ден по погребот, го посети местото каде почива кралот на народната музика, неговиот гроб во Алејата на заслужни граѓани на Новите ...
сите 279 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Претседателот на Алтернатива, Африм Гаши, придружуван од генералниот секретар Скендер Рецепи- Зејд, оствари средба со заменик амбасадорот на Велика Британија, ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неотел го претстави neoTV – телевизија која може да се гледа каде и да сте

Од:
До кого (е-маил):
Порака: