Неонацистите “подобар посмртен роденден “ за Хитлер организираат, отколку за живот?!


Германските власти не успеале да ја спречат манифестацијата... Дводневната манифестација под назив "Штит и меч" по повод роденденот на Хитлер организирана од ...
| | веќе видена | слични

Новинарите на една руска телевизија по повеќемесечно трагање дошле до Французинот Филип Лоре, кој за себе тврди дека е внук на Адолф Хитлер. Екипата на една ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотини неонацисти се собрале во германскиот град Остриц, на крајниот исток на земјата, за да го обележат роденденот на Адолф Хитлер. Уапсено било, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досега, неможноста да се пронајде подморницата, со децении поттикнуваше бројни гласини дека, на пример, Хитлер го искористил пловилото за бегство во Аргентина. ...
| | веќе видена | слични

Стотици неонацисти излегоа на улиците на градот Остриц на истокот на Германија со цел да го прослават роденденот на Адолф Хитлерот, лидерот на Третиот рајх кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 88 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 142 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 218 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неонацистите “подобар посмртен роденден “ за Хитлер организираат, отколку за живот?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: