Неонацистите “подобар посмртен роденден “ за Хитлер организираат, отколку за живот?!


Германските власти не успеале да ја спречат манифестацијата... Дводневната манифестација под назив "Штит и меч" по повод роденденот на Хитлер организирана од неонацистите со изложување на разни ултрадесничарки елементи, како што се маици тенкови како играчки, постери и друго, наведуваат агенции. Неонацисти се собрале во гернамскиот град Острица, на крајниот исток на земјата, каде што го одбележаат роденденот на Адолф Фитлер, јавува АП. Уапсен е како што наведува агенцијата, маж (31) кој салутирал на Хитлер, што во Германија е забрането со закон. Полицијата е на терен и ги проверува сите лица во близина на манифестацијата. Германските власти не успеале да ја спречат манифестацијата, бидејќи се одржала на приватен имот, но успеале да забранат продажба на алкохол, како и конзумирање на самата манифестација. Дводневната манифестација која е наречена "Штит и меч" изложила разни ултрадесничарски предмети и роба како што се маици со името на фирерот, тенкови, постери и друго, наведува агенцијата. Жителите на ...
| | веќе видена | слични

Новинарите на една руска телевизија по повеќемесечно трагање дошле до Французинот Филип Лоре, кој за себе тврди дека е внук на Адолф Хитлер. Екипата на една телевизиска шоу-програма направила интервју со овој човек, кој живее во францускиот град Боен ан Вераманду. По разговорот со новинарите, Лоре и се обратил на официјална Москва за помош при спроведување на ДНК тестот, бидејќи во московскиот архив на Службата за државна безбедност се чува дел од черепот и вилицата на диктаторот на Третиот рајх. Како што пишуваат руските медиуми, од претходно е познато дека вонбрачниот син на фирерот, Жан Лоре, починал во Франција, во 1985. година, а зад себе оставил син. Останува да се утврди дали е тоа Филип Лоре. Тој на новинарите им потврдил дека неговата баба Шарлота Лобжуа се запознала со Хитлер за време на Првата светска војна, во 1916. година, во близина на францускиот град Лил, каде тој во тие моменти бил стациониран. Шарлота му станала љубовница на идниот диктатор и му родила вонбрачен син. И самиот Филип Лоре, ...
| | веќе видена | слични

Неколку стотини неонацисти се собрале во германскиот град Остриц, на крајниот исток на земјата, за да го обележат роденденот на Адолф Хитлер. Уапсено било, наведува "AP", едно 31-годишно момче кое го салутирало Хитлер, што во Германија е забрането со закон. Полицијата е на терен и ги прегледува сите лица во близина на манифестацијата. Германските власти не успеале да го спречат одржувањето на манифестацијата, бидејќи се одржува на приватен имот, но успеале да забранат продажба на алкохол, како и консумирање на самата манифестација. Дводневната манифестација е наречена "Штит и меч", а изложена била разна ултрадесничарска роба во вид на маици, тенкови играчки, постери и друго, наведува агенцијата. Мештаните на Остриц од друга страна организирале фестивал на мирот на градскиот пазар, а тамошните медиуми јавуваат дека на тој собир се појавиле повеќе од 1.000 луѓе. За денес е закажано возење со велосипеди како протест против дводневната манифестација посветена на роденденот на Адолф Хитлер.
| | веќе видена | слични
2 копии

Досега, неможноста да се пронајде подморницата, со децении поттикнуваше бројни гласини дека, на пример, Хитлер го искористил пловилото за бегство во Аргентина. У-3523 е пронајдена во близина на Скаген, најсеверниот град во Данска, а 15 километри од позицијата која ја означил британскиот бомбардер. Се наоѓала вкопана во морското дно, на длабочина од 123 метри. Погледнете го видеото...
| | веќе видена | слични

Стотици неонацисти излегоа на улиците на градот Остриц на истокот на Германија со цел да го прослават роденденот на Адолф Хитлерот, лидерот на Третиот рајх кој го внесе светот во најстрашната војна во историјата. Германија како земја со строги антинацистички закони распореди силни полициски единици со цел да го контролира протестот, а дел од демонстрантите се уапсени за нацистички симболи и салутирања. Дводневната манифестација наречена е „Штит и меч“, а присутните имаат и ултрадесничарска роба во вид на маици, тенкови играчки, постери и така натаму. Жителите на Остриц, од друга страна, организираа фестивал на мир на главниот пазар, а тамошните медиуми пренесуваат дека на тој настан се појавиле повеќе од 1.000 луѓе во петокот.
| | веќе видена | слични

Останато

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 352 | | | веќе видена

На фер, слободни и демократски избори победи Стево Пендаровски во првиот изборен круг. Победата на Пендаровски во првиот круг најавува уште поголема поддршка ...
сите 167 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 255 | | | веќе видена

Под влијание на силно југозападно воздушно струење веќе е започнат транспорт на прашина и на песок што значи дека и атмосферата понатаму ќе биде доста ...
сите 174 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неонацистите “подобар посмртен роденден “ за Хитлер организираат, отколку за живот?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: