Неочекувана војна: Червар му се закани на ППД Загреб, клубот веднаш му одговори!

2 копии

Лино Червар пред три недели истакна дека спогодбено дошол до договор со ППД Загреб за прекинување на взаемната соработка, од едноставна причина што во иднина ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонската Телевизија ги обезбеди ексклузивните терестријални права за телевизиско покривање на Светското Првенство во ракомет, коешто од 10 до 27 јануари ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Каде е Лино Червар, таму се драмите. Од Загреб доаѓа хрватска „сапуница“, селекторот на тамошната репрезентација и актуелен стратег на „плинарите“ ги повика ...
| | веќе видена | слични

Веќе објавивме дека директен пренос од настапот на македонската ракометна репрезентација на Светското првенство во Германија и Данска ќе врши Македонската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 113 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 55 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 65 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неочекувана војна: Червар му се закани на ППД Загреб, клубот веднаш му одговори!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: