Трејлер за документарниот филм за Amy Winehouse


Од режисерот Asif Kapadia кој е добитник на BAFTA награда, “AMY” ја раскажува неверојатната приказна за шесткратната добитничка на Греми Amy Winehouse, со нејзини зборови. Документарниот филм изобилува со досега невидени снимки и неколку необјавени песни и го опишува врвниот талент комбиниран со сурова искреност што резултираше со создавање на некои од најобожуваните песни на модерната ера. Сепак, нејзиниот успех беше пропратен со огромно и немилосрдно медиумско внимание помешано со проблематичниот живот исполнет со пороци кој за жал почна да се распаѓа. Amy Winehouse почина од труење со алкохол во јули 2011-та, на 27 години. “AMY” премиерно ќе биде прикажан на 3 јули.
| | веќе видена | слични

Документарен филм за прерано починатата пеачка ѕвезда Еми Вајнхаус наскоро ќе го видат денот на светлото, во форшпан односно исечоци во кои е прикажана млада Еми кога се уште не беше славна. Филмот во режија на Асиф Кападиа донесува се уште необјавени интервјуа и последните снимки од пачката која почина 2011 година на 27 години. “Јас не сум девојка која сака да стане ѕвезда. Јас сакам само да се занимавам со музија... Не верувам дека ќе бидам позната. Не сум сигурна дека би можела да се носат со популарноста. Вероватно би побудалела “, зборува Еми во форшпанот. Документарниот филм носи наслов Еми, а премиерно ќе биде прикажан на 3-ти јули оваа година на денот на четиригодишнината од нејзината смрт.
| | веќе видена | слични

Објавен е првиот официјален тизер трејлер за документарецот кој е посветен на прерано починатата музичарка Ејми Вајнхаус. Документарниот филм е насловен ,,Amy“, а режисер е еден од добитниците на BAFTA, Асиф Кападиа. Тој ветува дека филмот за Ејми ќе биде многу комплициран и нежен, исто како неа. Продуцент на филмот е Џејмс Геј-Рис, а во соработка меѓу Он д корнер филмс и продуцентската куќа Универзал мјузик. Во документарецот се следи нејзината музичка кариера, но има детали и од приватниот живот. Ќе ги видиме и сите необјавени материјали на Ејми Вајнхаус, демо снимки и видеа што не беа вклучени во нејзините два студиски албуми „Frank“ и „Back to Black“, ќе опфаќа делови од животот на Ејми што се случувале далеку од очите на јавноста, како и нејзините обиди да се справи со популарноста и медиумскиот притисок врз нејзиниот приватен живот, а исто така ќе бидат и прикажани и помалку познати биографски материјали за прерано починатата дива. Докуметарецот е со цел да се прераскаже целата приказна за нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Првиот трејлер за документарниот филм за покојната британска ѕвезда Ејми Вајнхаус конечно се појави на интернет. Документарниот филм ќе се емитува дури на лето, но сега ќе имате можност на момент да видите како покојната Ејми размислувала за славата. “Јас не сум девојка која се обидува да биде ѕвезда и јас не се обидувам да бидам ништо повеќе од музичар”, вели Ејми. Документарецот ја следи нејзината кариера, но и приватниот живот и претставува некои досега необјавени фотографии и песни. “Мислам дека нема да бидам познат. Јас не би се справила со тоа. Јас веројатно би полудела “, изјавила Ејми. Погледнете го трејлерот:
| | веќе видена | слични

„Amy“ е насловот на документарниот филм посветен на музичката ѕвезда Ејми Вајнхаус , во кој ќе се опфатат стари необјавени снимки и песни со цел да се прераскажи целата приказна за нејзиниот живот. Како режисер на филмот се јавува Асиф Кападиа, кој што го режираше и документарецот на Формула 1 и кој се здоби со награда. Тој ветува дека филмот за Ејми ќе биде многу комплициран и нежен, исто како неа. Последниот албум „Back to Black“ и донесе на Ејми 5 Grammy награди во 2008 година. Но, таа имаше проблеми со дрогата и алкохолот при што на 27 годишна возраст почина од предозираност. Нејзината фамилија отвори разни фондации кои им помагаат на младите да се изборат со проблемите од зависноста, но и центри за поддршка на ранливите и маргинализираните млади луѓе. Премиерата на документарецот ќе се одржи во Британија на 3 јули.
| | веќе видена | слични

Документарниот филм изобилува со досега невидени снимки и неколку необјавени песни и го опишува врвниот талент комбиниран со сурова искреност што резултираше со создавање на некои од најобожаваните песни на модерната ера. Сепак, нејзиниот успех беше проследен со огромно и немилосрдно медиумско внимание помешано со проблематичниот живот исполнет со пороци кој за жал почна да се распаѓа. Пејачката почина од труење со алкохол во јули 2011-та, на 27 години. “AMY” премиерно ќе биде прикажан на 3 јули.
| | веќе видена | слични

Конечно излезе трејлерот за документарецот посветен на Ејми Вајнхаус, во режија на Аиф Кападија. Документарниот филм изобилува со досега невидени снимки и неколку необјавени песни и го опишува врвниот талент комбиниран со сурова искреност што резултираше со создавање на некои од најобожаваните песни на модерната ера. Сепак, нејзиниот успех беше проследен со огромно и немилосрдно медиумско внимание помешано со проблематичниот живот исполнет со пороци кој за жал почна да се распаѓа. Пејачката почина од труење со алкохол во јули 2011-та, на 27 години. “AMY” премиерно ќе биде прикажан на 3 јули.
| | веќе видена | слични

Објавен е првиот тизер за документарецот „Amy: The Girl Behind the Name“ посветен на прерано починатата музичарка Ејми Вајнхаус. Документарецот ќе биде објавен на 3 јули во Велика Британија. „Не сум девојка кој се обидува да биде ѕвезда, не се обидувам да бидам нешто повеќе од музичар“, вели таа. Во документарецот се следи нејзината музичка кариера, но има детали и од приватниот живот. Ејми имаше 27 години кога беше пронајдена мртва во својот дом во Лондон во 2011 година. „Мислам дека нема да бидам толку позната, мислам дека нема да можам да се справам со тоа. Веројатно ќе полудам. Дали сфаќате што сакам да кажам? Ќе полудам“, има изјавено Ејми за време на едно интервју на почетокот на нејзината кариера, пренесува CNN. Loading the player...
| | веќе видена | слични

Првиот официјален трејлер за документарецот за Ејми Вајнхаус донесува исечоци од филмот во кој ќе бидат прикажани стари видео материјали снимени пред Ејми да стане славна, а филмот донесува и необјавени интервјуа, како и некои од последните снимки на легендарната пејачка која почина во јули 2011 година, на возраст од 27 години. "Јас не сум девојка која се обидува да стане ѕвезда. Јас само сакам да се занимавам со музика... Не верувам дека ќе станам славна. Не сум сигурна дека би можела да се носам со тоа. Најверојатно би полудела", изјавила Ејми во едно од интервјуата кои се прикажани во овој документарец. Режијата ја потпишува Асиф Кападија, инаку автор на наградуваниот филм за Аиртон Сена од 2010 година, а филмот покрај тоа што донесува познати и помалку познати биографски материјали за починатата пејачка дива, содржи и некои досега необјавени песни. Филмот "Amy" премиерно ќе биде прикажан во Велика Британија на 3 јули оваа година, на четвртата годишнина од нејзината смрт.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трејлер за документарниот филм за Amy Winehouse

Од:
До кого (е-маил):
Порака: