Каролина Гочева судбоносно да кажа во романтичниот Париз

Каролина Гочева се вери во романтичниот Париз со Михаил Корубин. Убавата вест ја обележи со објавување на романтична фотографија со саканиот. Македонската поп ѕвезда беше запросена од својот сакан , а среќната вест дека му кажа "ДА" ја објави пред само неколку часа на својот профил на Instagram. Гочева сподели и фотографија на која Корубин нежно ја бакнува на челото. Неофицијални информации велат дека познатата 37 годишна македонска пејачка и истакнатиот уметник се заедно околу една година.
| | веќе видена | слични

Првата заедничка фотграфија на Каролина и Михаил Љубовниот живот на нашата најпозната поп-пејачка Каролина Гочева секогаш бил интересен за јавноста, а особено за медиумите кои секогаш пишуваа, се интересираа, а понекогаш и шпекулираа. Но факт е дека познатата пејачка колку-толку го криеше својот приватен живот далеку од очите на јавноста. Каролина на почетокот ја криеше и љубовната врска и со сегашното момче, односно идниот сопруг – уметникот Михаило Корубин, кој пред само неколку дена го запроси македонското девојче. Уште на ланскиот роденден на Михо знаев дека сте створени еден за друг, се гледаше по сјајот во очите.. А богами се гледа и на сликава што сум ви ја сликала тогаш.. Многу сум среќна другарке моја за вас, заслужи ваква среќа и ваков човек до себе, после толку премрежја. Среќата кога-тогаш доаѓа и вреди да се чека онаа вистинската љубов. Честитки, ве сакам, напиша Елена Ристеска
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонската дива Каролина Гочева го кажа судбоносното ДА. Таа ќе ја официјализира врската со уметникот Михаил Корубин, со кого е во врска веќе подолго време. Запросувањето се случило во романтичниот Париз, а веста ја сподели самата Каролина објавувајќи фотографија на Инстаграм.
| | веќе видена | слични

На романтично патување во Париз, македонската пејачка Каролина Гочева се сврши со своето момче Михаил Корубин. Каролина вешто ја криеше својата врска и приватност од медиумите, а честитки за нивната свршувачка простигнуваа од сите страни. Каролина важи за една од најатрактивните и најталентирани пејачки на македонската естрада, а сега покрај нејзиниот тазе свршеник блеска. Тој потекнува од уметничко семејство, дипломирал на Факултет за ликовни уметности во Скопје. Мајка на Михаил, е Лиле Корубин, позната македонска дизајнерка, таа беше синононим за мода, креации, убава надворешност, но неколку години изработува мозаици. Погледнете како изгледа мајката на свршеникот на Каролина.
| | веќе видена | слични
3 копии

Наскоро свадбени ѕвона кај македонското девојче. Каролина Гочева се сврши со својот сакан Михаил Корубин, а на фотографијата што ја објави на Инстаграм и со која ја соопштува веста за само неколку часа доби над 5.000 лајкови и низа коментари со желби за убав заеднички живот. Но нејзината долгогодишна пријателка и стилистка Цаци Паковска не можеше да се задоволи само со тоа, па својата возбуденост за среќата на Каролина ја изрази и на својот Инстаграм профил. Цаци објави невидена фотографија од вљубениот пар и напиша: Кога две златни души ќе се спојат … Ве сакам!
| | веќе видена | слични
2 копии

Конечно се случи и тоа, Каролина Гочева ќе се мажи! Конечно се случи и тоа, Каролина Гочева ќе се мажи! Нејзиното момче, уметникот Михаил Корубин клекнал на колена и со прстен во рака ја побарал Каролина за сопруга. Запросувањето се случило во градот на љубовта, Париз, а познатата пејачка радосната вест ја сподели на својот профил на Инстаграм. После само неколку часа од споделувањето, фотката има илјадници коментари и лајкови, а голем дел од нејзините блиски пријатели и соработници ги искористија социјалните мрежи за да и честитаат и да и посакаат се најубаво. Меѓу првите, секако, беше менаџерот на пејачката Бобан Милошевски, но и ексводителката Бона Пауновска која напиша дека Каролина никогаш не била посреќна во животот. На среќата и нема крај! Мојата Каролина си ја најде сродната душа! Посреќна во животов не сум ја видела! Честитки голупчичи најмили! Градот на светлината ви ја освет(л)и љубовта! Мед и млеко да ви биде иднината! Зетко Михаил цел живот вака да ми ја чуваш, пазиш и мазиш!", стои во постот на ...
| | веќе видена | слични

Весна за Каролина : Ти ја заслужуваш најголемата среќа на светот Познатата македонска глумица и водителка Весна Петрушевска не можеше да ја сокрие среќата од веста која ги обиколи балканските медиуми - македонската ѕвезда Каролина ја запросија во Париз. Весна е инаку приватно блиска пријателка на Каролина, па затоа не е чудна неизмерната радост од ваквиот настан. Во продолжение, прочитајте што напиша драгата Бејби на социјалните мрежи :
| | веќе видена | слични

Елена со емотивна порака за свршувачката на Каролина По повод веста која ја шокираше и позитивно ја изненади македонската јавност - Каролина ќе се мажи , се огласија и најголемите имиња од македонската естрада. Нејзината најблиска пријателка и колешка Елена Ристеска не можеше да ја скрие радоста од тоа што се случи во Париз, па на социјалните мрежи објави досега невидени фотографии од Каролина и Михаил. Заедно со фотографиите, Елена го искажа своето задоволство од тоа што ѝ се случува на Гочева. Во продолжение прочитајте што напиша Ристеска :
| | веќе видена | слични

Корубин ја побара за жена, Каролина со задоволство прифати Македонската музичка дива Каролина Гочева конечно се одлучи на големиот чекор да застане на лудиот камен. Нејзиното момче, Михаил Корубин пред два дена во градот на светлината и модата - Париз, ја побара Каролина за жена, на што таа го кажа она што долго време го чекаа Македонците - судбоносното ДА. Долги години се зборуваше и се зборуваше за нејзините момчиња и врски, но таа никогаш не даде повод ниту јавно зборуваше за тоа. Остана доследна до крајот, до мигот кога веќе с ѐ јасно - Каролина ќе се мажи. ТВ Пакет од срце ѝ честита и ѝм посакува на Михаил и Каролина секогаш да бидат вака среќни, вљубени и исполнети. Честитки!
| | веќе видена | слични
2 копии

Многумина ја сакаа, но само еден успеа да и го украде срцето. Откако Каролина Гочева и официјално објави дека ќе се мажи со своето момче, Михаил Корубин, социјалните мрежи се преплавени со честитки поради убавата вест. Една меѓу првите кои јавно и ја честитаа свршувачката на Каролина, беше актерката и водителка, Весна Петрушевска, која на својот ФБ профил ја сподели својата честитка. - На среќата и нема крај. Ќерка да сте вечни, насмеани,бескрајни насмевки . Ти ја заслужуваш најголемата среќа на овој свет, една од неколкуте светли и убави ликови во мојот живот. Среќна што те имам, топлина во душата едвај чекам да наздравиме заедно, љубов моја најмила, напиша Петрушевска. Каролина и Михаил се во врска речиси две години, а предлогот за брак падна во Париз, каде што во моментот се на патување
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бремена жителка на Шри Ланка се саморазнесе откако локални полицајци влегоа во нејзиниот дом со цел да го претресат во врска со терористичките напади на ...
сите 515 | | | веќе видена

Реакциите за клетвите на Реисот Сулејман Реџепи не стивнуваат. Откако рече дека посакува да почине судијката која го потпиша решението за смена на поглаварот, ...
сите 396 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 163 | | | веќе видена

Хоспитализирани се осумгодишен вакциниран ученик од село Илинден од Скопје, невакцинирано едногодишно дете од Чаир, невакциниран 45-годишник од Студеничани и ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каролина Гочева судбоносно да кажа во романтичниот Париз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: