Необична ситација: Милвоки ќе има два братски тандеми во наредната сезона

2 копии

Ретко се случува двајца браќа да играат во една кошаркарска екипа, но кога пак ќе имате два братски тандеми тоа дефинитивно е момент за паметење и историја. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 95 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Необична ситација: Милвоки ќе има два братски тандеми во наредната сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: