Втор јавен повик за обука на оџачари

5 копии

Американските компании објавиле помалку слободни работни места во мај во однос на претходниот месец, но неисполнетите позиции го надминуваат бројот на ...
| | веќе видена | слични

Работодавачите во САД продолжија и во месец јуни со интензивно темпо на вработување, отварајки 213 000 нови работни места. Овој тренд, според оценките на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на невработени во светот достигна рекордно ниско ниво, при што компаниите почнуваат да имаат силна потреба од работна рака. Меѓутоа, чудно или не, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Невработеноста во ЕУ за прв пат е падната на нивото од пред почетокот на глобалната економска криза, објави Еуростат.Според методологијата која се користи од ...
| | веќе видена | слични

Стапката на невработеност во Германија во јуни остана на непроменето ниво, бидејќи пазарот на труд во најголемата европска економија остана силен. Во овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 39 | | | веќе видена

Оваа 2019 година ќе биде година на метеоролошкиот феномен ЕЛ НИЊО кој условува повисоки температури на воздухот но и почести временски непогоди. Во најголем ...
сите 162 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Преку соопштение Министерството наведува дека до нив наместо конкретни амандмани и предлози за законот за Јавно обвинителство, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втор јавен повик за обука на оџачари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: