Billboard Music Awards: Дрејк ги “собра” сите награди, Мараја Кери прогласена за музичка икона


Вчеравечер во Гарден арената во Лас Вегас се одржа доделувањето на музичките награди “Billboard Music Awards” каде познатите изведувачи приредија одлично шоу. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката Тејлор Свифт собори неколку Јутјуб рекорди со неодамна објавениот музички спот за најновата песна “ME!” која ја направила во соработка со Брендон Ури ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Billboard Music Awards: Дрејк ги “собра” сите награди, Мараја Кери прогласена за музичка икона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: