Новковски: Потреба од сериозни промени во законот за високо образование


Предлог-измените во Законот за високо образование ги подобруваат, но не ги решаваат најсериозните проблеми со кои се соочуваат образованието и науката во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Денес на комисијата за образование го разгледуваме предлог законот за високо образование. Општа забелешка е дека предлог-законот е недоследен, со низа пропусти ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ поднесе 17 амандмани за подобрување на Предлог законот за високо образование. Оттаму ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По прес-конференцијата на претеникот Зеќир Рамчиловиќ од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, министерката Рената Дескоска тврди дека одредени амандмани на опозицијата се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска пред почетокот на собраниската комисија за образование поднесе 17 амандмани за предлог законот за високо образование. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новковски: Потреба од сериозни промени во законот за високо образование

Од:
До кого (е-маил):
Порака: