Татко и ќерка излетале со автомобилот во река, мислеле дека им нема спас: Тогаш се појавило младо момче кое веднаш станало херој


Автомобилот во кој се наоѓале еден татко и ќерка излетал во река во кинеската провинција Хунан. Водата брзо почнала да надоаѓа, а тие останале заглавени во возилото. За среќа, во близина се нашло едно момче кое без да размислува скокнало во ледената вода и успеало да ја отвори вратата од автомобилот. На снимката се гледа како девојчето му паднало во раце, а тој побрзал да ја однесе до брегот. Веднаш зад нив, од автомобилот излегол и таткото.
| | веќе видена | слични

Реновирањето на домот не е едноставна задача, посебно кога купувате стар дом како оваа жена. Но, таа видела нешто посебно во оваа мала куќа и знаела дека го направила вистинскиот избор. Почнала со преуредување и вложила нешто повеќе од 18.000 долари, а резултатот остава без зборови.
| | веќе видена | слични
3 копии

Автомобил во кој биле татко и ќерка влетал во река во кинеската провинција Хунан. Водата набрзо почнала да навлегува, па биле заглавени. За среќа, во близина било момче кое без размислување скокнало во ледената река и се обидел да ја отвори вратата. Успеал во тоа, а на снимакта се гледа како девојчето му паднало во раце и тој побрзал да ја однесе на брегот. Веднаш зад нив, од автомобилот излегол и таткото.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во кинеската провинција Хунан татко и ќерка со автомобилот завршиле во студената вода од реката и мислеле дека им нема спас, бидејќи автомобилот се заглавил во реката. За среќа, во близина се нашло едно момче кое без размислување скокнало во ледената река и се обидел да ја отвори вратата. Успеал во тоа, а на снимката се гледа како девојчето му паднало во раце и тој побрзал да ја однесе на брегот. Веднаш зад нив, од автомобилот излегол и таткото.
| | веќе видена | слични

Останато

Рашела Мизрахи, која вчера рано наутро беше разрешена од министерка за труд и социјална политика, и беше постојано мета на антисемитски напади од лица блиски ...
сите 182 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Поповска од ДОМ го обезбедила последниот глас што недостигаше за донесување на Законот за јавно обвинителство, кој денеска беше усвоен со ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Европски совет Шарл Мишел вечерва организира неформална вечера за лидерите од Европската Унија и од Западен Балкан. Според него состанокот е ...
сите 596 | | | веќе видена

“Доцнам зошто бев физички нападнат од затворски слубежници” – рече обвинетиот  во “Рекет” Бојан Јовановски при влезот во судницата обраќајќи се на новинарите. ...
сите 325 | | | веќе видена

Вардар одигра перфектен меч против Мотор Запорожје и го обезбеди пласманот во осминафиналето на Лигата на шампионите, но за таа брилијатна партија дојдоа и ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Татко и ќерка излетале со автомобилот во река, мислеле дека им нема спас: Тогаш се појавило младо момче кое веднаш станало херој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: