МВР санкционираше организатори и учесници во диви трки во Скопје

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден во периодот од 14 часот до полноќ спровело ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајната полиција во вчерашната контрола спроведена на гостиварското подрачје констатирала повеќе различни прекршоци кај возачите. Исходите од ...
| | веќе видена | слични
9 копии
7 копии
7 копии
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР санкционираше организатори и учесници во диви трки во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: