Нема препреки Аталанта натпреварите од Лигата на шампионите да ги игра на „Сан Сиро“

На почетокот на неделата италијанските медиуми објавија дека Аталанта испратила барање до Интер и Милан, како и градот Милано своите натпревари од Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот стадион „Џузепе Меаца“ во новата сезона ќе биде дом на два клуба кои ќе играат во Лигата на шампионите. Интер обезбеди место во елитната лига на ...
| | веќе видена | слични

Како што е познато, Аталанта е меѓу четирите претставници на италијанска Серија А во Лигата на шампионите идната сезона. Покрај Јувентус, Наполи и Интер, ...
| | веќе видена | слични

Иако Милан не се избори за место во Лигата на шампиони на стадионот во Милано сепак, покрај Интер два клуба би можеле да играат во најелитното европско ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
сите 164 | | | веќе видена

Извештајот од вештачењето на телефонот на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, е готов и стигнал во Обвинителството за гонење на организиран криминал ...
сите 386 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 140 | | | веќе видена

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 81 | | | веќе видена

Откако го освои Вимблдон, Новак Ѓоковиќ со сопругата Јелена и децата летува на островот Корчула во Хрватска. Српскиот тенисер веќе објави неколку слики и видеа ...
сите 156 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема препреки Аталанта натпреварите од Лигата на шампионите да ги игра на „Сан Сиро“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: