Нема поместување околу клучните разлики за Законот за јавно обвинителство


 Оттаму велат дека материјалите што партијата им ги доставила биле разгледани но клучните разлики остануваат. Викендот од ВМРО-ДПМНЕ испратија повторно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

– Тоа се разликите што се однесуваат пред се на продолжувањето на започнатите постапки од СЈО, користењето на доказите што се прибрани во тие судски постапки и ...
| | веќе видена | слични

И покрај несогласувањата на власта и опозицијата за последните предлози кои работната група на ВМРО ДПМНЕ ги достави до Министерството за правда околу Законот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

При гостување на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во емисијата Клик Плус на ТВ 21 истакна дека има сериозни индиции дека Специјалното Јавно ...
| | веќе видена | слични

Правеше Милер истрага цели 2 години за наводно руско мешање во изборите во САД? Ја затврои дека нема докази за ништо. И претседателот Трамп сега вика: Добро, ...
| | веќе видена | слични

Христијан Мицкоски вечерва во гостувањето на 21 ТВ беше запрашан и за Специјалното јавно обвинителство. СЈО е политички договор,и е против уставно. Нашиот став ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Но, освен пораките за поддршка дека процесот за Македонија и Албанија останува жив, на денешниот Совет на општи работи не се очекуваат никакви формални ...
сите 693 | | | веќе видена

Почитувана министерке за правда, Рената Дескоска,Сведоци сме на време кога во други области од јавната администграција, штрајкот и заканите со штрајк за ...
сите 142 | | | веќе видена

Северна Македонија не побарала финансиска помош од Европската унија за градење кампови за мигранти и бегалци, рече еврокомесарот за внатрешни работи Димитрис ...
сите 190 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ на гостување на „Слободна ТВ“ истакна дека постои паралелизам и недостаток на координација во нашите ...
сите 58 | | | веќе видена

Се сомневаме дека хемикалиите кои се останати во Охис не се уништуваат туку се препакуваат и се препродаваат, обвинија денеска поранешните вработени во ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема поместување околу клучните разлики за Законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: