Девојче ги изгуби двете нозе во сериозна несреќа – 10 години подоцна таа стана милионер и го воодушеви целиот свет! (Фото + Видео)


Девојчето Qiau Hongyan живееше мирен и среќен живот со своето семејство во провинцијата Јунан, Кина. Кога имала само три години, нешто го променило нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Извадени и се јајниците и матката, ги поминала хемотерапиите го излечила телото. А тогаш ја зaболела душата... Девојката е од Скопје која го победи ракот, а ...
| | веќе видена | слични

 Која холивудска миленичка ја заклучувале во школскиот плакар, нарекувајќи ја грда и дебела? Кого соучениците везден го навредувале заради познатото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 168 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 224 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Вчера во Општина Демир Капија, имаше теренска посета Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ заедно со својот тим.– Согласно контактите кои што ги имав со ...
сите 210 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојче ги изгуби двете нозе во сериозна несреќа – 10 години подоцна таа стана милионер и го воодушеви целиот свет! (Фото + Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: