Девојче ги изгуби двете нозе во сериозна несреќа – 10 години подоцна таа стана милионер и го воодушеви целиот свет! (Фото + Видео)


Девојчето Qiau Hongyan живееше мирен и среќен живот со своето семејство во провинцијата Јунан, Кина. Кога имала само три години, нешто го променило нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Извадени и се јајниците и матката, ги поминала хемотерапиите го излечила телото. А тогаш ја зaболела душата... Девојката е од Скопје која го победи ракот, а ...
| | веќе видена | слични

 Која холивудска миленичка ја заклучувале во школскиот плакар, нарекувајќи ја грда и дебела? Кого соучениците везден го навредувале заради познатото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 250 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче вчера соопшти на граѓаните дека заврши увидот на инспекторите од Агенцијата за лекови, во сите места каде биле ...
сите 200 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го издаде следното соопштени/изјава, во врска со објавувањето во Службен весник на РМ на Законот за употреба на јазиците, без потпис од ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Девојче ги изгуби двете нозе во сериозна несреќа – 10 години подоцна таа стана милионер и го воодушеви целиот свет! (Фото + Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: