Нема намалување на пензискиот придонес

Гази ли Фондот за пензиско осигурување на тенок мраз? До година пензионерите ќе чекаат повисоки пензии за 5%. Експертската јавност предупредува дека јазот меѓу ...
| | веќе видена | слични

Експертската јавност предупредува дека јазот меѓу осигурениците и пензионерите е неодржлив. Државната ревизија посочува дека со буџетски инјекции се делат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според проценките на експертите, за да се пополни сегашната дупка во касата на ПИОМ преку обезбедување на приходи по основ на пензиско осигурување, потребни се ...
| | веќе видена | слични

Бројот на пензионери расте, растат и пензиите, но до кога и како навреме ќе се исплаќаат? Прокециите за зголемување на вработеноста и на платите – не ги дадоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шилегов изгуби во Скопје со разлика од 8.000 гласа, граѓаните во огромен број се определија за промени. Народот јасно даде глас против власта и против силно ...
сите 468 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш оствари средба со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 276 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците Арбен Таравари во интервју за Сител обвини дека во првиот круг на локалните избори, по нивните математики и ...
сите 398 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 496 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 377 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 124 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 180 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 66 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема намалување на пензискиот придонес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: