„Ексклузив“ ве носи во Битола: Еве каде пораснала Каролина Гочева (ВИДЕО)


Македонското девојче никогаш не заборави од каде доаѓа. Имено, екипата на „Ексклузив“ ја спакува опремата за снимање и се упати кон родното место Битола на ...
| | веќе видена | слични

Започна вториот круг на гласање онлајн и преку СМСИ официјално започна вториот круг на гласање за првите регионални музички награди што ќе бидат доделени на 29 ...
| | веќе видена | слични

Пуштени се влезниците за музичкиот настан што на 29 јануари ќе го обедини регионот – „Мјузик авардс церемони“ (МАС), кој ќе се одржи во арената „Штарк“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 475 | | | веќе видена

Ако Советот на јавни обвинители денеска го констатира престанокот на статусот на десетте помошници на разрешената специјална обвинителка Катица Јанева, тоа ќе ...
сите 475 | | | веќе видена

Во интервју за МРТВ 2, претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека Заев сака ново СЈО кое што ќе му служи за офанзива врз политички ...
сите 366 | | | веќе видена

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 128 | | | веќе видена

Од први октомври, се решава деценискиот проблем со недостиг на лекови. Веќе од следниот месец, со укинувањето на квотите за аптеките, лековите стануваат ...
сите 131 | | | веќе видена

Македонската економија со оваа неспособна власт го допре дното во Европа и не може да се носи ниту со земјите од регионот. Во ситуација кога економијата тоне, ...
сите 249 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ексклузив“ ве носи во Битола: Еве каде пораснала Каролина Гочева (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: