Ова нема да им се допадне на Русите: Американците праќаат војници во Полска, а за возврат тие ќе купат 30 авиони „Ф-35“


Претседателот на САД, Доналд Трамп порача дека ќе испрати уште илјада американски војници во Полска во рамките на ширењето на безбедносниот и економскиот сојуз ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека размислува да воведе санкции за проектот за гасоводот Северен поток 2, одговарајќи на новинарско прашање за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полска и САД потпишале неколку договори и го продолжиле договорот за снабдување со течен гас во средата во текот на посетата на полскиот претседател Анджеј ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Трамп рече дека на Мексико ќе му дозволи да ја презентира веста Мексико денеска треба да распореди трупи на Националната гарда на јужната граница ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мексико доби 45 дена за значително да го намали бројот на мигранти кои што илегално ја преминуваат мексиканско-американската граница, во спротивно оваа држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 187 | | | веќе видена

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 140 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 99 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова нема да им се допадне на Русите: Американците праќаат војници во Полска, а за возврат тие ќе купат 30 авиони „Ф-35“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: