Еден месец нема казна за „Македонијалек“ за погрешните вакцини

Еден месец по скандалот со погрешните вакцини, нема казна за „Македонијалек“, фирмата увозник. Министерството за здравство и Агенцијата за лекови и медицински ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако МАЛМЕД утврди дека грешката е кај увозникот на почетокот на јануари, министерот за здравство, Венко Филипче, најави најстрога казна за „Македонијалек“, ...
| | веќе видена | слични

Повисоките критериуми за вакцините, е причина зошто некои компании негодуваа на последното отворање на понудите за последната јавна набавка за вакцини, за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Има доволно количини од сите типови вакцини, вклучувајќи ја и шествалентната вакцина Hexaxim, информираат од Министерството за здравство. „Министерството за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за здравство денеска преку соопштение информира дека има доволно количини од сите типови вакцини, вклучувајќи ја и шествалентната Hexaxim.Во ...
| | веќе видена | слични

Скандалите во здравството не стивнуваат според неофицијални податоци кои кружат по социјалните мрежи имаме недостиг на одредени вакцини. Имено додека ...
| | веќе видена | слични

Од страна на министерството за здравство секојдневно се апелира граѓаните редовно да ги вакцинираат своите деца, но во некои поликлиники вакцини нема. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По аферата со вакцините МРП за кои постои сомнеж дека се со истечен рок, МВР побарало од Мнистерство за здравство документација за истрагата што ја отвори ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 992 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 267 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. ...
сите 162 | | | веќе видена

Тие се совршени за оние што сакаат интимност, блискост и сигуност! Ако веќе имате еден од овие знаци покрај себе, бидете сигурни дека тие никогаш нема да ве ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еден месец нема казна за „Македонијалек“ за погрешните вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: