Царина, земјите од регионот најавуваат контра-мерки против Косово


7 копии

Нема конкретен договор за повлекување на косовската одлука за зголемените царини ни по дненешната средба во Приштина меѓу министерот за економија Крешник ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, и косовскиот министер за трговија и индустрија, Бајрам Хасани, денеска во Приштина имаа состанок на тема комплетно ...
| | веќе видена | слични

Бектеши укажал на штетите што ги предизвика одлуката за двете страни, а од Хасани добил уверување дека тоа ќе биде пренесено на правата наредна седница на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши преку соопштение информира дека добил уверување дека за најскоро време можеме да очекуваме взаемно прифатливо решение. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и косовскиот министер за трговија и индустрија Бајрам Хасани, денеска одржаа состанок во Приштина, чија тема беше ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 174 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва оствари средба со граѓани во Ѓорче Петров, каде народот совршено јасно вели НЕ за капитулантскиот ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царина, земјите од регионот најавуваат контра-мерки против Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: