Некролог за Ким Џонг-ил во црногорски весник

Персоналот на локалот „Дел Бој“ од Никшиќ, во подгоричкиот весник „Вијести“ објави некролог за починатиот севернокорејски бог Ким Џонг-ил. Како училишен пример за герила маркетинг, момците од „Дел Бој“ и пристојно се простија од Кими Џеј и си добија одлична бесплатна реклама. И откако во вечните ловишта го испратија најголемиот голфер, најталентираниот писател и композитор, ненадминат компјутерски експерт, херој... Колегите диктатори на “Големиот наследник“ Ким Џонг-ун му посакаа успешна работа во Оската на злото.
| | веќе видена | слични

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 137 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Блерим Река на ТВ дебатата на ТВ 21 рече дека поднел претставка до ДИК за говорот на омраза и валканата кампања со лажни вести ...
сите 145 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 326 | | | веќе видена

До понеделник ќе преовладува стабилно и потопло време со умерена облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер. Нови локални врнежи од дожд ќе има ...
сите 172 | | | веќе видена

Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа кандидатката за ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски не се согласува со предлог измени на законите за безбедносните служби со кои би се одзеле надлежности од шефот на ...
сите 26 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Некролог за Ким Џонг-ил во црногорски весник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: