Неколку совети за сите идни шефови на кујната

Човекот во текот на целиот свој живот учи нови работи, некои од книгите, некои од луѓето. Кога станува збор за професионалната надоградба, советите и искуството од оние кои веќе се докажале во одредена професија секогаш се добредојдени. Кога станува збор за професијата „шеф на кујна“ важно е да се знае дека таа воопшто не е лесна професија како што навидум може да изгледа. Да се стане врвен шеф на кујна е долг и макотрпен процес кој бара учење, почитување на правила, експериментирање. Тоа не е професија која се учи во читална од учебник, туку во кујна. Иако искуството е важно, постојат некои правила и совети кои сите идни шефови на кујна би требало да ги знаат, но и сегашните треба да ги практикуваат за да можат да се придвижат скалило погоре кон успехот. Бидете највнимателната личност во кујната Ако сте шеф на кујна, знаете дека секој детаљ е важен, од тоа каде се набавуваат манирниците за готвење, па сѐ до тоа како се декорира десертот. Внимавајте сѐ да биде во совршен ред. Водете дневник за сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Податоците од црните кутии на Боинг 737 Макс 8 на Етиопиан ерјалнс, што се урна во Етиопија пред една недела покажуваат „јасна сличност” со падот на ...
сите 285 | | | веќе видена

Британската премиерка, Тереза Меј наредниве денови ќе се обиде по трет пат да ги убеди пратениците во Долниот дом на Парламентот во Вестминстер да го одобрат ...
сите 232 | | | веќе видена

„Кој сум јас и кој е Христијан Мицкоски да кажуваме кои обвинители треба да бидат избрани, а кои не, кога во Македонија има Совет на јавни обвинители и таму е ...
сите 225 | | | веќе видена

Скопје, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Кандидатите за претседател на Републиката, до Државната изборна комисија (ДИК) треба да ги поднесат кандидатурите најдоцна до ...
сите 108 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 256 | | | веќе видена

Ветуваа кога дојдоа, овие измамници од владата на чело со оној деспотот дека од Македонија ќе направеле успешна приказна. Дека ќе имало правдина за секого, ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неколку совети за сите идни шефови на кујната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: