Овие грешки може да доведат до прекин и на најсреќната врска - внимавајте да не ги правите

Ова се некои од најчестите грешки коинекои од нас ги прават, а може да доведат до прекин на врската: Ова се некои од најчестите грешки коинекои од ...
| | веќе видена | слични

 За да го делите животот со некој тој мора да исполнува одредени критериуми. Не можете да имате среќен брак без доверба, разбирање, почит и компромиси. Кога ...
| | веќе видена | слични

Нивното име „адинкра“ во превод значи разделување, заминување, проштевање. Погледнете ја сликата и без многу размислување одберете симбол кој најмногу ве ...
| | веќе видена | слични

 Среќниот живот не се должи на „раѓање под среќна ѕвезда“. Такво нешто не постои. Постои само упорност која нè тера да излеземе од комфорната зона во која сме ...
| | веќе видена | слични

Погледнете ги овие симболи и одберете еден. Вашиот избор може да укаже на тоа што ви недостасува: Прв симбол - Црвената боја предизвикува желба за постигнување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие грешки може да доведат до прекин и на најсреќната врска - внимавајте да не ги правите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: