Неколку комбинации со лубеница кои ќе ве освежат во топлите денови


Лубеницата содржи 90 отсто вода, поради што е на самиот врв на листата на најдобри летни намирници. Освен што ја гасне жедта, извор е на витамините Ц, калиум и ...
| | веќе видена | слични

Сите љубители на лубеницата уживаат во вкусот на ова овошје. Не ни можете да замислите колку интересни начини за нејзина конзумација постојат. Уживајте во ова ...
| | веќе видена | слични

Кога сте жедни, веројатно по инерција пиете вода. Во текот на летото тоа сигурно е голема количина вода. Меѓутоа, жедта не се гаси само од овој напиток, туку и ...
| | веќе видена | слични

Некои ја чукаат, други ја мирисаат, а трети слепо им веруваат на продавачите. Меѓутоа, тајната се крие во нешто целосно друго. Погледнете ги нашите совети со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ако Насер Зибер биде мандатар, Алијанса за Албанците би влегла во новата влада заедно со ДУИ. Во сите други комбинации тие се за ДУИ да оди во опозиција, ...
сите 648 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 91 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот Пирло потпиша договор со важност до ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неколку комбинации со лубеница кои ќе ве освежат во топлите денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: