Хурем султан ослабена

Поради здебелувањето на Мерјем Узерли – Султанката Хурем, во текот на празниците беше одложено снимањето на новите епизоди на турската мегахит серија „Сулејман Величествениот“. Но, Хурем со диета која самата ја осмисли успеа да ослабне 8 килограми.Актерка додека престојувала во Германија во текот на зимските празници се опуштила во јадењето и наталожила вишок килограми. Бидејќи Хурем се поправи таа морала да плати пенали во износ од 20.000 евра бидејќи поради нејзината нова тежина било одложено снимањето на новите продолженија на третата сезона на серијата која ја следат над 50 држави во целиот светот.Но, во новите епизоди во која е претворена во средовечна госпоѓа, актерката покажала дека успеала да ги симне наталожените килограми. Хурем смислила диета со која за 2 месеци ослабнала 8 килограми. „Тоа е добра диета бидејќи нема откажувања, само треба да бидете дисциплинирани и да застанете кога ви е најслатко. Можам да јадам и тестенини и слатко, но во ограничени количини“ – открила Мерјем која последните две ...
| | веќе видена | слични

Мерием Узерли, популарната турска актерка која го толкува ликот на султанката Хурем во серијата „Величествениот“, особено добро ја чува својата приватност од очите на јавноста. Меѓутоа, на интернет се појавија фотографии од актерката во различни периоди од нејзината возраст. Мерием, која неодамна ги изненади своите фанови со тоа што ја промени бојата на косата, има проблем и со приказните дека ја раскинала свршувачката со својот љубен, шпекулација која ја демантираше. Исто така, Мерием ја шокираше публиката кога за краток период изгуби многу килограми поради улогата во „Величествениот“. Во прилог се фотографии од Мерием како девојче и тинејџерка.
| | веќе видена | слични

Погледнете како Мерјем Узерли изгледала во детството и како тинејџерка. Денес е една од најпопуларните актерки во Европа. Мерјем Узерли, популарната турска актерка која го толкува ликот на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, добро ја чува приватноста од очите на јавноста. Меѓутоа, на интернет се појавија фотографиите на актерката во разни периоди на нејзиното растење. Мерјем, која неодамна ги изненади своите фанови со тоа што ја обои косата во црно, мака мачи и со приказните дека ја раскинала веридбата со бизнисменот Кан Аташ, што таа го демантираше. Исто така, Мерјем ја шокираше публиката кога нагло ослабна поради улогата во „Сулејман“.
| | веќе видена | слични

Улогата на најголемата љубов на Величествениот Сулејман, сексапилната Хурем Султан, и ја обезбеди титулата за една од најпопуларните актерки во Европа. Таа денес е позната по својата портокалова коса и бистрите сини очи, но во продолжение погледнете како изгледала таа кога била мала. Мерјем Узерли, се попопуларната актерка која што го толкува ликот на Хурем Султан во серијата Величествениот Сулејман, добро ја чува својата приватност од очите на јавноста, меѓутоа неодамна, на интернет се појавиле фотографии од актерката од различни период од нејзиното детство. Мерјем, која што неодамна ги изненади сите свои фанови откако стана црнка, "мака мачи" и со приказните дека ја раскинала веридбата со бизнисменот Кан Аташ, тврдење кое што таа веќе го демантирала. Исто така, Мерјем ја шокираше и публиката со своето драстично слабеење поради потребите за улогата на Хурем Султан. Во продолжение погледнете како сексапилната Хурем изгледала во своето детство.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 155 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 182 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 314 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хурем султан ослабена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: