Во Неготино ќе се гради зграда со социјални станови


2 копии

Станбена зграда за социјално ранливи категории граѓани ќе се гради во Неготино, на локација кај ул. „Едвард Кардељ”.Почетокот на градежните работи ќе биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џеват Исени разрешен е од функцијата на извршен член на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор, со што автоматски му ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата го разреши Џеват Исени од функцијата неизвршен член на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор, со што ...
| | веќе видена | слични

Владата на седница го разреши Џеват Исени од функцијата неизвршен член на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор, со ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На денешната седница Владата донела одлука Џеват Исени да биде разрешен од функцијата неизвршен член на Одборот директори на акционерското друштво за ...
| | веќе видена | слични

Исени неодамна предизвика реакции во јавноста откако се појави снимка од свадбена веселба на која има пиштол во појасот. Тој тврдеше за медиумите дека станува ...
| | веќе видена | слични

Владата на денешната 143-та седница донесе одлука за разрешување на Претседателот на Одборот на директорот на акционерското друштво за изградба и стопанисување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 205 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 144 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Неготино ќе се гради зграда со социјални станови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: