Миле Лефков - нов претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ - Кочани


ВМРО-ДПМНЕ останува отворена за соработка со сите коалициони партнери кои ги делат истите определби и заложби со партијата. Пратеникот Антонио Милошоски смета ...
| | веќе видена | слични

На последниот состанок на Христијан Мицковски со партиите од коалицијата „За подобра Македонија“, му се десила катаклизма и шок. Од вкупно 20 коалициски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ заедно со „Konrad Adenauer Stiftung I Wilfired martens centre“ организираше семинар именуван како „Модерните народни партии ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Антонио Милошоски на својата фејсбук страница го искажа своето мислење за коалицијата „За подобра Македонија“ и посочи дека ВМРО-ДПМНЕ треба да ја поддржи ...
| | веќе видена | слични

Ваква порака до Мицковски, упати пратеникот Антонио Ммилошевски, посочувајќи дека добар број од коалициони партнери, како што се сојузот на Ромите, Гром, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ексминистерот за надворешни работи Антонио Милошоски бара ВМРО-ДПМНЕ да ја преиспита (не)ефикасноста на коалицијата “За подобра Македонија”. Ова е неговото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ пред изборите 2016та донесе одлука за заеднички настап со 23 политички партии во предизборната коалиција "За подобра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поздраво за ВМРО-ДПМНЕ ќе биде прво да се распушти коалицијата “За подобра Македонија” и да се почне од ново, или истата драстично да се редуцира, смета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЕУ се согласи да го одложи Брегзит само до 22 мај, а не до 30 јуни, како што бараше Британија, но под услов британскиот парламент наредната недела да го усвои ...
сите 235 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 192 | | | веќе видена

Лидерот на Двери и еден од основачите на Сојузот за Србија (СзС), Бошко Обрадовиќ изјави дека е само еден од многумината на протестите „Еден од пет милиони“ ...
сите 39 | | | веќе видена

Охрид, 21. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди и слаб до умерен североисточен ветер. Дневната температура ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната седница ДИК ги разгледала листите за Претседател на Република Северна Македонија од кандидатите Пендаровски, Силјановска – Давкова и Река, ...
сите 154 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 199 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 80 | | | веќе видена

Преку соопштение Министерството наведува дека до нив наместо конкретни амандмани и предлози за законот за Јавно обвинителство, од опозициската ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миле Лефков - нов претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ - Кочани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: