Кабастиот отпад Оставете го бесплатно во центрите во Карпош, Вардариште и во Шуто Оризари


2 копии

Граѓаните својот кабаст отпад со сопствен превоз можат бесплатно да го одложат во центрите за селекција на отпадот во Карпош и во Вардариште, како и во ...
| | веќе видена | слични

Дел од отпадот од Македонија се извезува директно без поголем третман, а дел поминува подолг процес на третирање и како таков се продава, на пример стакло, ...
| | веќе видена | слични

Управувањето со отпадот ќе се врши преку 7 регионални депонии кои наскоро треба да се изградат, но не станува збор за стандардни депонии, туку за регионални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред речиси една година Владата од Пекинг ја извести Светската трговска организација (СТО) дека во 2018 година Кина ќе го ограничи увозот на пластични маси и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 96 | | | веќе видена

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 151 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 94 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кабастиот отпад Оставете го бесплатно во центрите во Карпош, Вардариште и во Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: