Кнајсл за ДВ: „Западен Балкан е чуден вештачки поим“

2 копии

Во периодот од 11 до 12 јуни 2018 година, директорот на Царинската управа на Република Македонија учествуваше на неформален регионален Состанок на директорите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски учествуваше на неформален состанок на директорите на царинските управи од Западен Балкан што денеска и вчера се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Учеството на јавноста во креирањето на политиките на земјите од Западен Балкан е тема на конференција која се одржува од вчера во Виена, на која учествуваат ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар во Министерството за надворешни работи на Република Македонија Виктор Димовски, на 11 јуни 2018 година во Сплит, учествуваше на Состанокот ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на јавното мислење што го спроведува Регионалниот совет за соработка, во 2017-та на Балканот само осум отсто од граѓаните во земјите во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Maкедонија успешно започна со реализација на проектот British Council „Училишта зa 21 век” со воведување во наставата на Mикро бит, џебен компјутер кој се ...
| | веќе видена | слични

На 30 и 31 мај, Британскиот совет одржа регионална конференција во Подгорица, Црна Гора, во рамки на Програмата на Европската Унија за млади професионалци во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот совет организираше регионална конференција во Белград за дигитална трансформација на образовниот систем на Западниот Балкан, на која претставниците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кнајсл за ДВ: „Западен Балкан е чуден вештачки поим“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: