Поповски: Наша главна цел останува професионално новинарство ослободено од влијанија на центрите на моќ


9 копии

Министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, на вториот ден од Меѓународната конференција за слободата на медиумите, ...
| | веќе видена | слични

Повеќето корисници кои се обидоа да се вклучат на нивната сметка на Твитер, се чувствуваа непријатно во текот на изминатите часови бидејќи таа е недостапна. ...
| | веќе видена | слични

– Го ослободивме медиумскиот простор и гарантиравме целосна слобода на медиумите без никаков притисок. Се определивме за нулта толеранција за напади и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Лондон, на вториот ден од Меѓународната конференција за слобода на медиумите, во име на Република Македонија, министерот за надворешни работи Никола ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Делегација на Владата составена од министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Делегацијата на Владата во чиј состав се министерот за надворешни работи, Никола Димитров и министерот задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министрите за надворешни работи и за комуникации, отчетност и транспарентност, Никола Димитров и Роберт Поповски, денеска и утре, на покана на Владата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британските законодавци побараа финансиските и правните власти да ги испитаат тврдењата дека банките фалсификувале потписи на правни документи за префрлање на ...
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 305 | | | веќе видена

Владата на РСМ денеска ја усвои програмата реализацијата на средствата предвидени во буџетот на Министерството за култура за 2019 година за капитални ...
сите 81 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски: Наша главна цел останува професионално новинарство ослободено од влијанија на центрите на моќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: