Јанакиески не смее да комуницира со бегалецот од правдата Груевски

Домашниот притвор на Миле Јанакиески му е укинат за предметот Титаник, но тој сепак останува притворен дома бидејќи има иста мерка за случајот „ 27 ми април “. ...
| | веќе видена | слични

Мирче Мицевски кој денеска сведочеше на судењето за предметот „Тврдина 2“ потврди дека со наредба на бегалецот Никола Бошковски, во базата „Брест“ биле ...
| | веќе видена | слични
7 копии
11 копии

Судењето за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува на 23-ти април, откако денешното рочиште се одложи поради отсуство на судијата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Црни вреќи полни со хартија и регистри од третата зграда во МВР биле запалени на локацијата „Брест“ која се наоѓа на аеродромот Скопје во воениот дел. Ова ...
| | веќе видена | слични

Мила Јанакиески не семе да остварува никаква комуникација со поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски кој во моментов ужива политички азил во ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска на рочиштето за „Тврдина 2" на СЈО го истакна сведокот Мирче Мицевски, вработен во МВР, кој по наредба на неговиот претпоставен Никола Бошковски, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 126 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 325 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 134 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јанакиески не смее да комуницира со бегалецот од правдата Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: