Рестрикциите за увоз на челик ќе бидат продолжени до јули 2021

7 копии

Фокус - Терсене држава Две колумни во Фокус го привлекуваат вниманието со својот критички осврт врз некои потези на актуелната власт. За едниот колумнист ова е ...
| | веќе видена | слични

Во новиот број на неделникот Фокус: ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИ Власт што сака искрено да се бори против корупцијата треба да ги заострува законите а не да ги ...
| | веќе видена | слични

Европската унија ќе воведе рестрикции врз увозот на челик до 16 јули 2021 и за тоа ЕК веќе ја известила Светската трговска организација. Мерката е одговор на ...
| | веќе видена | слични

Останато

По изјавата на министерката за туризам на Грција, Елена Кундура дека ја поддржува грчката Влада, Панос Каменос, преку неговиот официјален Твитер профил ја ...
сите 503 | | | веќе видена

Германскиот печат преку коментари и анализи се осврнува на напрегнатата политичка ситуација во Грција по оставката на министерот за одбрана Каменос спроти ...
сите 117 | | | веќе видена

Трамп од Белата куќа предупреди на можноста за многу подолг застој, за што ги обвинува демократите, кои одбиваат да го поддржат предлогот за финансирање на ...
сите 154 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека денеска до 10:00 часот на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје се хоспитализирани уште две ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рестрикциите за увоз на челик ќе бидат продолжени до јули 2021

Од:
До кого (е-маил):
Порака: