У&З-лавина од подароци: На подарок 2 моќни сојузника во негата на лицето од „Еуцерин“

„Еуцерин“ подарува еден сет од два моќни сојузника во негата: Hyaluron Filler Eye Care и гел за длабинско чистење на лицето Dermo Pure . Hyaluron Filler Eye Care е антиејџинг-крем за кожата околу очи со заштита од УВА и од УВБ-зраци. Напреден крем за нега против брчки, кој навреме ги спречува и ги пополнува фините линии и брчките обезбедувајќи ви младешки изглед на лицето. Офталмолошки е тестиран. Eucerin DERMOPURE е гел за длабинско чистење на кожата на лицето, создаден да дејствува против главните предизвикувачи на акни и митесери на лицето. Клиничките и дерматолошките студии докажаа дека гелот е ефикасен во третман на проблематична кожа. Доколку сакате да гo добиете на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците. Добитниците од „лавината на подароци“ ќе ги објавиме во мартовскиот број на списанието „Убавина и здравје“, кој излегува на 10 март.
| | веќе видена | слични

Парфимеријата „Анабела“ ќе израдува една наша читателка со луксузен сет од своите производи: Clarins Instant Eye Makeup Remover, Clarins Instant Light Lip Comfort Oil и Clarins Wonder Perfect Mascara. Clarins Instant Make-Up Remover веднаш ги отстранува и најтврдокорните траги од шминката на лицето, вклучувајќи ги и долготрајните и водоотпорни формули. Clarins Instant Light Lip Comfort Oil – 1 извонредна формула, 3 начини за употреба. Овие седум прекрасни нијанси создржат 100% чисти растителни масла, кои ги негуваат усните, оставајќи заштитна обвивка од боја. Се нанесува пред карминот на усните, со што тие стануваат еки и нежни. Clarins Wonder Perfect Mascara е мулти-димензионална 3-во-1 маскара со Clarins Wonder-Perfect Complex , која видливо ги издолжува трепките по нанесување само еден слој. Трепките изгледаат големи и задебелени – со интензивна боја и долготрајна постојаност на маскарата. Доколку сакате да гo добиете овој сет на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Благица Ласовска, изрази загриженост за безбедноста на поранешниот собраниски претседател, Трајко Вељаноски, за чиј имунитет се ...
сите 455 | | | веќе видена

Појаснување во однос на гласањето на Комисијата за деловнички и мандатно – имунитетни прашања за Барање за одобрување притвор за пратеникот Трајко Велјановски ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро порача дека ќе продолжи да ја води земјата и дека тоа е негова обврска, во согласност со Уставот, како и тоа дека е ...
сите 145 | | | веќе видена

Подгответе здрав оброк за целото семејство! 3 главици цвекло 1 компир со средна големина 1 морков 1 праз или кромид малку пилешка супа 1/4 лажичка лук во прав ...
сите 110 | | | веќе видена

Ако Алијанса за Албанците и Беса ја oдбијат понудата на премиерот и претседател на СДСМ за консензуален кандидат за шеф ќе одат со академик Изет Зеќири како ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

У&З-лавина од подароци: На подарок 2 моќни сојузника во негата на лицето од „Еуцерин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: