Кутриот Андреа Пирло

Погледнете што му направи Јувентус на некогаш големиот мајстор Андреа Пирло. Како ново засилување на Старата Дама, го зедоја на презентацијата на новите дресови. Ама како за беља, му го облекоја ужасниот гостински дрес, најверојатно бидејќи се работи за играч кој е екс-миланиста. По изгледот на сликите, очигледно ни Пирло не беше среќен сто го има тоа чудо на себе. Нема насмевка на неговото лице? Хмммм.... баш се прашуваме зошто?
| | веќе видена | слични

Новиот фудбалер на екипата на Јувентус, Андреа Пирло призна дека не жали што ги сменил клупските бои и што во иднина ќе го носи дресот на "старата дама". Екс-членот на Милан говори за неговата одлука после многу години меѓу "росонерите" да се пресели во друг тим. "Убеден сум дека направи вистински избор. Дојдов во екипата на Јувентус за да победувам и да постигнувам нови успеси. Клубот работи на вистински начин и тоа би требало да ни донесе резултат. Очекувам да освојувам титули со екипата на Јувентус", вели Пирло. Тој е еден од тројцата кои дојдоа во Јуве како слободни играчи. Покрај за него Јувентус не плати ништо ниту за Рето Циглер од Сампдорија и Микеле Пациенца од Наполи.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Бегството на екс премиерот Никола Груевски ја заостри политичката реторика помеѓу власта и опозицијата. СДСМ прстот го впери кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
сите 359 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 183 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 228 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 135 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кутриот Андреа Пирло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: