Променливо облачно и нестабилно со локален дожд

Скопје - Во Македонија денес се очекува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата во Битола ќе се движи од 12 °C до 25 °C, а во Скопје меѓу 16 °C и 26 °C. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер до северен правец.
| | веќе видена | слични

Сончево и топло време не очекува во текот на денешниот ден. Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи максималната дневна температура во Охрид денес ќе достигне до +30 степени целзиусови. Сончеви и многу топло време ќе преовладува и во текот на викендот, кога живата во термометарот на места ќе се искачи до +39 степени. OhridNews
| | веќе видена | слични

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 32 степенi.
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 23 до 34 степени. Во Скопје температура до 32 степени.
| | веќе видена | слични
6 копии

Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната ќе се движи од 26 до 34 степени Целзиусови. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната до 32 степени Целзиусови.
| | веќе видена | слични

Времето денеска во Македонија сончево и топло со локални наоблачувања проследени со северен ветер, најавуваат метеоролозите. Температурата ќе се движи од 15 до 28 степени. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични

извор: Метео фото: Метео Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер до северен правец. Максималната температура ќе се искачи до 34. степен, во Скопје до 32. степен. (Крај)
| | веќе видена | слични
6 копии

Времето денеска променливо облачно со можност за локални врнежи проследени со ветер и грмежи. Температурата ќе се движи од 18 до 30 степени. Повеќе содржини од денеска - ТУКА Не лекториран текст.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 278 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 321 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Променливо облачно и нестабилно со локален дожд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: