„Не ми го купуваат ЦД-то!“

Гелдоф беше одликуван во 1986 Гневен и отворен, но секогаш со големо срце, Боб Гелдоф е еден од најпрепознатливите палавковци на музичката сцена. Но човекот некогаш наречен „Нелсон Мандела на попот“, веројатно е повеќе познат по своите напори да го нахрани светот, одошто по песни како „Не ги сакам понеделниците“ или „Стапица за стаорци“. Долгото отсуство од студијата исто така не му помогна. Последните десет години ги помина одгледувајќи ги децата и водејќи кампања за земјите западнати во долг, но конечно најде време да состави еден нов албум. „Како да се компонираат популарни песни кои ќе се продаваат“, инспириран од неговата љубов за блузот, „Лед цепелин“ и „Капетан Бифхарт“, излезе минатиот месец и наиде на позитивни критики. Но Гелдоф, роден како Роберт Фредерик Зенон Гелдоф, вели дека публиката не била заинтересирана. -„Албумот отпрво беше наречен ’58 и 1/2’, бидејќи тоа беа моите години кога го завршив. Но бев кај еден другар а тој имаше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски обвинува дека се под постојан политички приогон од страна на власта, преку како што вели, новата ...
сите 228 | | | веќе видена

Адвокатите на премиерот Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ пак ќе бараат одложување на ...
сите 221 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 217 | | | веќе видена

Навреди на лична основа, говор на омраза, ова беше дел од вербалниот напад на лидерот на Единствена Македонија кон пратеникот Сашо Василевски. Во рамките на ...
сите 107 | | | веќе видена

Почна на 20 години како газда на „Орка Спорт“, за после дваесет да стане најбогатиот Македонец кој ни сам не може да си го измери богатството. Форбс го процени ...
сите 219 | | | веќе видена

Кривичниот суд најавуваа дека решението за издржување на затворската казна ќе му го дадат утре, на судењето за „Титаник”, но Никола Груевски веројатно ќе добие ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Не ми го купуваат ЦД-то!“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: