Не го утнале они погребот, Бранко ги сменил мртовците!

Толку се испаничени, што ако до вчера фрлаа лопати по камен-темелници, сега држат говори, плачат и фрлаат лопати по погреби - дури и на погрешни. И ко ќе умрам, ако ве убедва некој дека сум бил вмроец, да знајте дека го згрешил погребот! Ова е мојот омилен од мноштвото твитови (кратки пораки), со кои припадниците на нашата твитер-заедница ја прокоментираа новинската сторија на неделата, која, според моето мислење, има добри шанси да стане и приказна на годината. Искрено им завидувам, но истовремено и им честитам на колегите од конкурентскиот весник „Вест“, што ја открија и ја обелоденија таа неверојатна случка. За оние што не успеале да ја прочитаат или да ја слушнат на А1 телевизија, еве, накусо ќе ја прераскажам. Висока партиска делегација на ВМРО-ДПМНЕ, на чело со министерот за одбрана Зоран Коњановски, пред некој ден дошла на погреб на свој сопартиец. Во капелата во Бутел, пратеничката Марија Андоновска го носела цвеќето, а во поворката се нашле и Виолета Ташева и Цветан Трипуновски. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 55 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува ...
сите 236 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 141 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не го утнале они погребот, Бранко ги сменил мртовците!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: