Пике: Нема оправдување за поразот

Жерард Пике вели дека Барселона мора да одигра многу подобро во реванш натпреварот доколку сака да се пласира во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите.Барселона одигра лош натпревар на Сан Сиро и загуби со 2-0 од Милан во првиот 1/8 финален дуел.Пике вели дека нема оправдување за лошата игра, знае дека тие мора да бидат на многу повисоко ниво на Камп Ноу за да обезбедат пласман во следната рунда.„Јасно е дека мораме да го добиеме реванш натпреварот. Мора да се подобри и да научиме од овој пораз” – вели Пике.„Ќе гледаме да одговориме и да создадеме уште една магична ноќ на Камп Ноу”.„Резултатот е навистина лош. Игравме лошо и нема никакво оправдување за поразот”.„Кога го постигнаа првиот гол, ја загубивме контролата. Сан Сиро е тешко место за играње, Милан е клуб со голема историја”.
| | веќе видена | слични

Сајмон Торес Пике ја искористил промоцијата на обложувалницата Coral, го типувал точниот исход на натпреварите од осмина-финалето во Лигата на Шампионите и бил на чекор до освојување на 1 милион фунти. Пред вчерашниот старт на натпреварите Милан-Барселона и Галатасарај-Шалке, Торес Пике ги погодил резултатите на претходните шест натпревари од најелитното европско натпреварување. Тој точно ги прогнозирал и ремито од 1-1 помеѓу Галатасарај и Шалке, но сонот да стане милионер му го сруши Милан. Торес Пике типувал дека Барселона ќе слави на Сан Сиро со 2-0, но Каталонците токму со овој резултат беа поразени. Како утеха, обложувалницата Coral ќе му плати на Торес Пике патување во Барселона како и карта за реванш дуелот помеѓу Каталонците и Милан на Камп Ноу. Извор: 24 Фудбал
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 425 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 278 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 286 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 79 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 285 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пике: Нема оправдување за поразот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: