Народна банка: Раст и на депозитите и на кредитите

4 копии
2 копии

Советот на Народната банка денес одржа редовна седница на која ги разгледа и ги усвои Извештајот за финансиската стабилност во 2018 година и најновиот ...
| | веќе видена | слични

Кварталните резултати од истражувањето на Европската централна банка (ЕЦБ), покажаа зајакнување на условите за кредитирање на компаниите и граѓаните. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Поволните поместувања во економијата се забележани во периодот април – мај годинава, видливи преку забрзаниот раст на трговијата и продолжување на растот на ...
| | веќе видена | слични

-Тековно расположливите високофреквентни податоци за периодот април-мај 2019 година главно упатуваат на продолжување на поволните поместувања во економијата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народна банка: Раст и на депозитите и на кредитите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: