НБРМ усвои две стратегии за јакнење на финансиската стабилност во земјава

2 копии

Народната банка на Република Македонија (НБРМ) и Министерството за финансии, согласно со препораките во евроинтегративниот процес, интензивно продолжуваат со ...
| | веќе видена | слични

[freetext] д-р Билал Суџубаши главен извршен директор на Халкбанк АД Скопје Халкбанк АД Скопје неодамна ја купи осигурителната компанија “Нова Осигурување”, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Третиот квартал од 2018 година економијата покажа раст од три проценти што е подобро во однос на очекувањата на Народната банка на Република Македонија, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 432 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ усвои две стратегии за јакнење на финансиската стабилност во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: