Анита Ангеловска Бежоска избрана за гуверенер на НБРМ


11 копии

Собранието на Република Македонија на 46. седница ја именуваше д-р Анита Ангеловска Бежоска за гувернер на Народната банка на Република Македонија (НБРМ). За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Внимателно го следиме развојот на финансиската технологија ФинТек, проценувајќи ги придобивките и ризиците што тие ги носат и се обидуваме да го постигнеме ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот Иванов, како што соопшти денеска неговиот Кабинетот, на Ангеловска-Бежоска и го честиташе нејзиното именување за гувернер на Народната банка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Досегашниот гувернер на НБРМ и човекот на кој со години не можеше да му се забележи никаков израз на ликот, Димитар Богов, дури и кога соопштуваше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Алексис Ципрас ќе одговори во Парламентот зошто има намера да го ратификува штетниот Договор од Преспа и главно, зошто на Скопјаните им отстапи наводна ...
сите 371 | | | веќе видена

Движењето Река на вчерашниот состанок на политичкиот совет одлучи дека останува во опозиција, но паралелно не ја менува одлуката донесена на Конгресот дека ...
сите 346 | | | веќе видена

Потребна е дискусија за повторно отворање на предлог договорот за Брегзит, но тоа ќе биде можно единствено ако нови преговори поддржат сите земји членки на ЕУ, ...
сите 410 | | | веќе видена

Со своја рака го потпиша законот на употреба на албанскиот јазик, но денешната седница ја водеше на македонски. И од СДСМ велат дека Законот за употреба на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анита Ангеловска Бежоска избрана за гуверенер на НБРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: