Џеј Ар Смит и Приџони остануваат во Њујорк Никс

Најдобриот шести играч во НБА лигата, во минатата сезона, Џеј Ар Смит и понатаму ќе биде дел од екипата на Њујорк Никс, потврди неговиот менаџер, иако изминатата недела се појавија информации дека тој ќе го напушти тимот. Договорот на Смит со Њујорк истече, а двете страни многу бргу постигнале договор за продолжување на соработката. Според новиот договор, 27-годишниот Смит ќе има плата од 5,5 милиони долари, но неговата плата во секоја наредна година ќе биде поголема за 7,5 отсто. Во исто време договорот со Њујорк го продолжи и 36-годишниот Пабло Приџони, тој меѓу Никси ќе остане уште три години, а ќе има годишна плата од два милиони долари.
| | веќе видена | слични

Неколку играчи во НБА, во саботата вечер потпишаа за нов клуб. Саботната вечер беше една од најбурните во овој период на потпишување со слободни агенти. Најголемата „риба“ ја улови Детроит, тимот кој потпиша договор за четири години со Џош Смит. Некои од другите договори се: Дарен Колисон две години во Лос Анџелес Клиперс, Девин Харис три години во Далас Маверикс, Џарет Џек четири години во Кливленд, Карл Ландри четири години во Сакраменто Кингс, Заза Пачулиа три години во Милвоки Бакс, Франциско Гарсиа и Омри Каспи по две години во Хјустон Рокетс. С.Т.И
| | веќе видена | слични

Досегашниот член на Атланта, Џош Смит ја напушти оваа екипа по девет години и се сели во тимот на Детриот Пистонс. Еден од најквалитетните крилни центри во НБА лигата ќе потпише четиригодишен договор со Детроит вреден 56 милиони долари. Пистонси со овој ангажман конечно ќе се обидат да ја подобрат ситуација и да се пласираат многу повисоко во Источната конференција. Поранешните НБА шампиони минатата сезона ја завршија со катастрофален скор, 29 победи и 53 порази. Детроит е втор клуб за Смит во НБА, а изминативе сезони додека го носеше дресот на Атланта имаше просек од 17,5 поени, 8,4 скокови и 4,2 асистенции по натпревар. „Јастребите“ веднаш реагираа и дупката по заминувањето на Смит ја пополнија со Пол Милсап кој потпиша двегодишен договор вреден 19 милиони долари.
| | веќе видена | слични

Смит во лигата е девет години и досега настапувал само за Атланта, минатата сезона имаше просечен учинок од 17,5 поени, 8,4 скока и 4,2 асистенции по натпревар. Смит е еден од најкомплетните крилни играчи во лигата, бидејќи подеднакво добро игра и во одбраната и во нападот. Во Детроит сметаат дека Смит заедно со Брендон Најт и Грег Монро може да биде носечката сила на тимот кој минатата сезона имаше лош учинок од 29 победи и 53 порази.
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пишувањата на американските медиуми НБА тимoт Детроит „Пистонс“ потпишал четиригодишен договор со крилниот кошаркар на Атланта Џош Смит. Почитувајќи ги правилата, кои велат дека трансферите може да се реализираат по 10-ти јули, Детроит токму тогаш и официјално ќе го потврди договорот со Џош Смит. Тој во 2004-та година беше избран на драфтот од Атланта и од тогаш е дел од овој тим. Минатата сезона имаше просек од 17,5 поени, 8,4 скокови и 4,2 асистенции. ЛА Клиперс пред неколку дена го испратија Ерик Бледшоу во Феникс, па мораа да најдат резервен разигрувач кој ќе го заменува Крис Пол. Решението го гледаат во Дарен Колинс со кој договориле двегодишна соработка. Колинс (25) минатата сезона ја мина во Далас каде имаше просек од 12 поени и 5,1 асистенција. Џерет Џек, кој минатата сезона го носеше дресот на Голден Стејт ќе потпише четиригодишен договор со Кливленд. Во својата кариера тој ги бранеше боите на Портланд, Индијана, Торонто и Њу Орлеанс, а минатата сезона за „Вориорс“ имаше учинок од 12,9 кошеви ...
| | веќе видена | слични

Почитувајќи ги правилата, кои велат дека трансферите може да се реализираат по 10-ти јули, Детроит токму тогаш и официјално ќе го потврди договорот со Џош Смит. Тој во 2004-та година беше избран на драфтот од Атланта и од тогаш е дел од овој тим. Минатата сезона имаше просек од 17,5 поени, 8,4 скокови и 4,2 асистенции. ЛА Клиперс пред неколку дена го испратија Ерик Бледшоу во Феникс, па мораа да најдат резервен разигрувач кој ќе го заменува Крис Пол. Решението го гледаат во Дарен Колинс со кој договориле двегодишна соработка. Колинс (25) минатата сезона ја мина во Далас каде имаше просек од 12 поени и 5,1 асистенција. Џерет Џек, кој минатата сезона го носеше дресот на Голден Стејт ќе потпише четиригодишен договор со Кливленд. Во својата кариера тој ги бранеше боите на Портланд, Индијана, Торонто и Њу Орлеанс, а минатата сезона за „Вориорс“ имаше учинок од 12,9 кошеви и 5,5 асистенции по натпревар.
| | веќе видена | слични

4Крилото на Атланта хокс, Џош Смит е нов член на Детроит пистонс и ќе игра во градот на автомобилите во следните 4 години, за вкупна сума од 56 милиони долари. Смит беше слободен агент и ја прифати понудата од Детроит, иако Атланта се обиде, да потпише нов договор со него, за потоа да го размени. Менаџерите на 27-годишниот кошаркар не прифатија таква варијанта и брзо направија „дил“ со Пистонс. Смит е еден од најуниверзалните кошаркари во НБА, има одлични офанзивни карактеристики, што ги презентираше и минатата сезона со просек од 17,4 поени, 8,4 скока и 4,2 асистенции. Џош мина 9 сезони во Атланта, тим што го избра како 17 пик на драфтот во 2004 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 156 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот и е подготвуван од соседите. За жал, македонскиот народ е експеримент на Зоран Заев. Достоинството на македонскиот народ е ...
сите 67 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 93 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џеј Ар Смит и Приџони остануваат во Њујорк Никс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: