НБА Топ 10: Дончиќ заби преку двајца, но последниот збор го имаше Јокиќ (Видео)


Во НБА лигата се одиграа неколку возбудливи дуели, но дефинитивно најинтересно беше во Индијана и Денвер од каде и ни дојдоа најдобрите потези на денот. Весли ...
| | веќе видена | слични

Словенците знаат од каде доаѓа најголемата опасност кон нивниот гол, тамошните медиуми веќе на големо пишуваат за нашиот фудбалски бисер кого го споредија со ...
| | веќе видена | слични

Против Летонија играше како Зинедин Зидан, а тој е македонскиот Лука Дончиќ. Со вакви прекрасни комплименти медиумите во Словенија го претставија нашиот ...
| | веќе видена | слични

Горан Пандев е големиот лидер на оваа репрезентација, но Елиф Елмас со извонредниот настап против Летонија го оправда епитетот „фудбалски дијамант“ што му го ...
| | веќе видена | слични

Изминатата ноќ во НБА лигата Сакраменто без поголеми проблеми славеше победа против Далас Маверикс од 122:106. На овие простори вчера во центарот на вниманието ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во натпреварите од НБА лигата кои се одиграа изминатата ноќ Дирк Новицки успеа да го омине легендарниот Вилт Чемберлен. Имено, Новицки стана шестиот најдобар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се додека на јавна функција се политичари кои што се сопственици, или влијателни акционери на компании, има можност за корупција и влијание на економските ...
сите 212 | | | веќе видена

Шансите за пласман на ЕП 2020 низ квалификациите се теоретски, но Македонија има обезбедено место во полуфиналето на Лигата на нациите, лига Д, од каде што ...
сите 359 | | | веќе видена

Каква одлука ќе слушне Македонија е сеуште неизвесно а така веројатно ќе остане и до крај. Пред останокот на Советот за општи работи на ЕУ во Луксембург на кој ...
сите 241 | | | веќе видена

Една од најголемите дилеми на разведените и самохрани родители е дали, како и кога да ги запознаат децата со својот нов партнер или партнерка. Притоа, ...
сите 134 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА Топ 10: Дончиќ заби преку двајца, но последниот збор го имаше Јокиќ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: