НБА Топ 10: Дончиќ го „прелета“ Нуркиќ, Херис го стави на „постер“ МекГи (Видео)


Петте натпревари во НБА лигата донесоа квалитетна кошарка, ама и квалитетни потези од кои десет влегоа во стандардната листа. На прегледот на најдобрите акции ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Рано утрово на Ол-стар викендот во Шарлот се одржа првиот дуел на ѕвездите или поточно на надежите во НБА лигата (Ѕвезди во подем-Рајзинг стар) кои им припадна ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тимот на САД го победи Тимот на останатиот свет со 161: 144 во натпреварот на „ѕвездите во подем“ на НБА. Дуелот по традиција е еден од најнеизвесните настани ...
| | веќе видена | слични

Турскиот интернационалец Чеди Осман, кој е роден во Охрид, ѝ укажа чест на неговата родна земја Македонија, истакнувајќи го македонското знаме на опремата (на ...
| | веќе видена | слични

Со натпреварот на „Ѕвездите во подем“ започна еден од најинтересните спортски настани во светот, НБА Ол-Стар викендот. Во натпреварот се сретнаа тимот на САД и ...
| | веќе видена | слични

Донован Мичел го изведе „потегот на натпреварот“ во натпреварот на „ѕвездите во подем“ во НБА лигата. Тимот на Американците го надигра тимот на светот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 432 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА Топ 10: Дончиќ го „прелета“ Нуркиќ, Херис го стави на „постер“ МекГи (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: