НБА Топ 10: Брутално забивање-Хезоња го скрши обрачот во Кливленд (Видео)


Во најсилната лига на светот се одиграа девет натпревари на кои далеку поуспешни беа домашните екипи кои остварија дури осум победи. Овие дуели пак донесоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лука Дончиќ одигра одличен меч за Далас маверикс во поразот кај Хјустон рокетс со 104-120, а Словенецот имаше постигнато 21 поен и 10 скокови.Тинејџерот беше ...
| | веќе видена | слични

Далас немаше сила да направи нешто повеќе на тешкото гостување кај Хјустон и битката ја загуби во втората четвртина која домаќините ја добија со 39:28, но ако ...
| | веќе видена | слични

Изминатата ноќ во НБА лигата Далас Маверикс запиша пораз на гостувањето кај Хјустон. Словенецот Лука Дончиќ натпреварот го заврши со дабл-дабл ефект ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Неверојатното претставување на Лука Дончиќ во неговата деби година во НБА едноставно нема крај. Словенецот стана првиот тинејџер во историјата на Лигата, кој ...
| | веќе видена | слични

Петте натпревари во НБА лигата донесоа квалитетна кошарка, ама и квалитетни потези од кои десет влегоа во стандардната листа. На прегледот на најдобрите акции ...
| | веќе видена | слични

Словенецот во последната ноќ го сруши тимот на Портланд и така продолжи да ги воодушевува сите љубители на кошарката. После неверојатната сезона во дресот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 162 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА Топ 10: Брутално забивање-Хезоња го скрши обрачот во Кливленд (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: