Од НБА признаа дека судиите направиле голема грешка во петиот меч од финалето (Видео)


Голден стејт победи со 106:105 во петиот меч од НБА-финалето против Торонто и намали на 2:3 во победи. Торонто имаше напад за победа и шампионско славење, но ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Шекил О’Нил е еден од играчите кој одбележа една ера во НБА лигата, играч за кој многумина сметаат дека е најдоминатниот центар во историјата на ...
| | веќе видена | слични

Торонто Репторс го победи Голден Стејт Вориорс и за првпат во својата историја ја освои НБА лигата. Овој успех на „рептилите“ уште долго ќе се памети, а за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Четири лица се повредени од огнено оружје за време на шампионската парада на новиот НБА првак Торонто. Првично беа пријавени две лица со повреди, но подоцна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четири лица се ранети при пукање на прославата на првата шампионска титула во НБА лигата на Торонто Репторс на плоштадот „Нејтан Филипс“.Пукањето предизвика ...
| | веќе видена | слични

Торонто ја славеше историската шампионска титула во НБА, а големата парада низ градот не мина без последици по некои луѓе.Илијадници спортски фанови излегоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијката Васка Николовска-Масевска денеска воспостави нова пракса и по завршувањето на рочиштето на „Рекет“ имаше средба со новинарите.Новинарите ја ...
сите 210 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 218 | | | веќе видена

Барањата за издавање на патни исправи, поткрепени со соодветна документација, треба да бидат доставени до подрачните единици на Одделот за граѓански работи, со ...
сите 181 | | | веќе видена

Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката Весна Димишкова која како судија на претходна постапка му определи притвор на бизнисменот Орце Камчев во Империја, ...
сите 328 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 205 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од НБА признаа дека судиите направиле голема грешка во петиот меч од финалето (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: