Играта во НБА е поинаква од онаа во Евролигата

На натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Олимпијакос во рамките на кошаркарската Евролига, по кој победата ја однесе „Кралскиот клуб“ се случи една несекојдневна ...
| | веќе видена | слични

Искусниот и трофеен српски стратег, Светислав Пешиќ кој во овој момент е предводник на Барселона направи анализа, компарација и притоа објасни зошто најдобрата ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тренер Светислав Пешиќ кој ја води Барселона, смета дека најдобрата клупска кошарка во светот не се игра во НБА лигата, но Американците се мајстори за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 455 | | | веќе видена

Европските медиуми ја пренесуваат информацијата на “Дејли Телеграф“ утрово дека британската премиерка, Тереза Меј, ја разгледува можноста за измени на ...
сите 401 | | | веќе видена

На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на поситни одрони. ЈП „Македонија пат" апелира на внимателно возење и прилагодување ...
сите 143 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Играта во НБА е поинаква од онаа во Евролигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: