Лејкерс и официјално го претстави новиот тренер Фогел

7 копии

По елиминацијата на Бостон во втората рунда од разигрувањата од Милвоки, на Кајри Ирвинг му стана јасно дека ќе треба да побара друг клуб со кој ќе дојде до ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Лос Анџелес Лејкерс конечно најде тренер. По недели на неуспешни преговори со Монти Вилијамс и Тајрон Лу, тимот од Калифорнија се реши за Френк Вогел, кој се ...
| | веќе видена | слични

По неуспешните преговори со поранешниот шампион Тајрон Лу и асистентот на Филаделфија, Монти Вилијамс, раководството на Лејкерс се најде под голем притисок од ...
| | веќе видена | слични

Составот на Лос Анџелес Лејкерс имаше уште една лоша сезона во НБА лигата по што одлучи да се раздели со тренерот Лук Волтон кој во меѓувреме пак доби понуда и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 349 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 148 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лејкерс и официјално го претстави новиот тренер Фогел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: