Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес (Видео)


Никола Јокиќ пред само два дена влезе во историјата откако стана само третиот кошаркар кој најбрзо стигнал до 20 трипл-дабл учиноци во НБА лигата, а навистина ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Играчите на Сан Антонио и на Оклахома синоќа одиграа одличен натпревар, а Спарс стигнаа до победа по дури две продолженија. Ова беше 25-та победа за Спарс ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сан Антонио ја ја совлда Оклахома со неверојатни 154-147 во натпревар со драматична завршница и со дури две прдолженија. За триумфот „Спарс“ се изборија во ...
| | веќе видена | слични

Спектакуларен меч, најдобар во досегашниот дел од сезоната во НБА лигата, одиграа Сан Антонио Спарс и Оклахома Тандер. По две продолженија Сан Антонио славеа ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Сан Антонио и Оклахома одиграа вистински класик во НБА лигата, а се истакна Лемаркус Олдриџ. Во натпреварот кој беше обележан со голем број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот ...
сите 304 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Катица Јанева откако вчера неколку часа даваше исказ во Основното јавно обвинителство истакна дека ако има судење се ќе биде објаснето за нејзиното учество во ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српско шоу во НБА лигата: Јокиќ со маалска финта го посрамоти цел тим на Лос Анџелес (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: