НБ: Економските фундаменти здрави, монетарната поставеност соодветна

2 копии

Економските фундаменти здрави без присуство на нерамнотежи во економијата, а монетарната поставеност соодветна. Ова е оценката на Комитетот за оперативна ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Растот на економската активност е поттикнат од домашната побарувачка, додека нето-извозот има мал негативен придонес, ова, меѓу другото, беше ...
| | веќе видена | слични

Секој школуван Хрват би требало најмалку четири години да работи во Хрватска по завршувањето на школувањето, без разлика дали е средно училиште или колеџ, а ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБ: Економските фундаменти здрави, монетарната поставеност соодветна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: