Италија: Калдара и Игуаин за Бонучи


2 копии

Италијанскиот репрезентативец, Леонардо Бонучи по само една сезона мината во Милан се врати дома во Јувентус, во клубот во кој ги имаше најдобрите партии и се ...
| | веќе видена | слични

Леонардо Бонучи се врати во Јувентус и некои навивачи на овој клуб сега бараат извинување од стоперот. Бонучи минатото лето премина од Јувентус во Милан, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Новиот генерален менаџер на Милан, Леонардо вели дека одлуката да го заменат Леонардо Бонучи за Матија Калдара на крајот била едноставна бидејќи „Бонучи е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанските фудбалски великани, Јувентус и Милан, вчера објавија дека и официјално ја завршија размената на играчи, преку која во Милан пристигнаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 195 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 215 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 46 | | | веќе видена

Брендон Бучард пораснал во сиромашно семејство во Монтана, а денес е најпродаван автор на Нујорк Тајмс. Погледнете ја инспиративната приказна како од мачни и ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија: Калдара и Игуаин за Бонучи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: